Томпсън вкара 10 поредни тройки за успех на Уориърс над Лейкърс

10:55

Гардът на Голдън Стейт Уориърс Клей Томпсън бе в изключителна форма и отбеляза 44 точки за успеха на шампионите в калифорнийското дерби с Ел Ей Лейкърс със 130:111. Томпсън смълча публиката в "Стейпълс Сентър Арина" в Лоа Анджелис като реализира първите си 10 опита за стрелба от тройката. Гардът завърши срещата със 17 успешни стрелби от 20 опита за малко под 27 минути игра. Звездата на тима Стеф Къри нямаше добра вечер, но въпреки това се отчете с дабъл-дабъл - 11 точки и 12 асистенции, а завърналият се след контузия ДаМаркъс Къзънс се отчете с 8 точки, 9 борби и 5 асистенции за 21 минути.

За Лейкърс това бе първи мач през сезон без Лонзо Бол, който получи контузия на ахилеса и ще бъде извън игра между 4 и 6 седмици. Езерняците все още очакват завръщането на Леброн Джеймс и Раджон Рондо, който не са играли от Коледа заради травми. След този успех Голдън Стейт остава на върха в Западната конференция с 33 победи и 14 загуби, докато Лейкърс е на 9-то място с актив от 25 успеха и 23 поражения.

В другите срещи от тази вечер Филаделфия 76-ърс победи Хюстън Рокетс със 121:93 у дома, а Бостън Селтикс взе домакинството си на Маями Хийт със 107:99.