Гол от дузпа прати Япония на 1/2-финал за Купата на Азия

17:36

Отборът на Япония се класира за полуфиналите на Купата на Азия, след като победи с минималното 1:0 Виетнам в среща, играна на стадион ,,Ал Мактум“ в Дубай. Мачът ще се запомни с първата употреба на системата за видеоповторение ВАР на турнира.

В 24-та минута гол на централния защитник на ,,самураите“ Мая Йошида бе отменен от главния съдия Мохамед Абдула Хасан, след като бранителят отбеляза попадение след ъглов удар, но си помогна с ръка, за да вкара топката в мрежата на Данг Ван Лам.

Единственият гол в мача бе реализиран от Рицу Доан от дузпа в 57-та минута. До края на двубоя Япония запази крехката си преднина и продължава напред към полуфиналите. В спор за място на финала ,,самураите” ще се изправят срещу победителя от Китай и Иран, които играят малко по-късно през деня.