Реал допусна два гола, но надви Жирона за Купата на Краля (видео)

10:28

Реал Мадрид като домакин се наложи трудно с 4:2 над Жирона в първия мач между двата тима от четвъртфиналите на надпреварата.

Жирона започна отлично и откри резултата още в 7-ата минута с попадение на Антони Лосано, но Реал изравни скоро чрез Лукас Васкес. Мадридчани продължиха да натискат и в 42-ата минута от дузпа капитанът Серхио Рамос направи резултата 2:1. През втората част и за Жирона бе отсъден наказателен удар, който Алекс Гранел превърна в гол.

"Белият балет" пречупи съперника в последните 15 минути от мача. В 77-ата минута Рамос отново даде аванс на своя тим, а малко по-късно Карим Бензема сложи точка на спора. Така ,,Кралският клуб" взе аванс преди реванша в Каталуния след седмица. Двубоят ще се играе на 31 януари от 22:30 ч.

В другата четвъртфинална среща Еспаньол и Бетис не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1. Домакините поведоха чрез Борха Иглесиас през първото полувреме, но в края на двубоя андалусийци изравниха чрез Антонио Санабрия.