Китайци вгорчиха дебюта на Дерменджиев в Левски

17:07

Отборът на Левски София отстъпи на китайския Хенан Жануе с 0:1 в контрола, играна в Ларнака, Кипър. Двубоят беше дебют за новия старши-треньор на сините Георги Дерменджиев.

Попадението в мача беше дело накамерунеца Кристиан Басогог в 25-ата минута, когато беше изпуснат от норвежкия защитник Магнар Йодегор, излезе сам срещу вратаря Николай Михайлов и изпрати топката в мрежата.

През второто полувреме Левски създаде няколко положения. Най-чистото пропиля Станислав Костов, който от близо не улучи вратата, след като беше преодолял стража на Хенан.

Дерменджиев започна със следния състав: Николай Михайлов, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Магнар Йодегор, Луи Нганиони, Давиде Мариани, Кали Тиам, Габриел Обертан, Джордан Н`Кололо, Сержиу Буш, Жерсон Кабрал. През второто полувреме в игра се появиха Найденов, Рейш, Горанов, Белмонт, Юруков, Паулиньо, Костов и Илия Димитров.

На 30 януари Левски играе срещу полския Висла Плоцк.