Барса скъса мрежата на Севиля и се класира за полуфиналите на Купата на Краля (видео)

08:53

Барселона записа изразителна победа с 6:1 над Севиля в мач-реванш от 1/4 финалите на турнира за Купата на краля. Каталунският тим загуби първата среща с 0:2, но продължава напред с общ резултат 6:3.

Филипе Коутиньо даде преднина на домакините в 13-ата минута от дузпа, а в 27-ата бе отсъден 11-метров наказателен удар в полза на гостите, който Евер Банега не успя да реализира. Иван Ракитич увеличи преднината в 31-ата минута, а след почивката точни за Барселона бяха отново Коутиньо, Сержи Роберто, Луис Суарес и Лионел Меси. Единственият гол за Севиля отбеляза защитникът Гилерме Арана.

Барселона е действащ победител в турнира и най-титулуван тим с 30 трофея.