Байер нанесе тежка загуба на Байерн (видео)

20:06

Байер Леверкузен нанесе малко очаквано поражение на шампиона Байерн Мюнхен с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата, игран на "БайАрена". Баварците доминираха напълно през първата част, когато отбелязаха чрез Горецка и пропуснаха още няколко добри ситуации. От друга страна, домакините не успяха да нанесат нито един точен удар и изглеждаше, че 0:1 е най-малкото, с което ще се отърват в днешния ден.

През второто полувреме обаче нещата се обърнаха напълно. Първо Леон Бейли изравни след чудесно изпълнен пряк свободен удар в 53-та минута, а десет по-късно Фоланд удвои, завършвайки образцова контраатака. Байерн опита да отговори, но бе наказан с трети гол дело на Лукас Аларио при поредната контраатака. Съставът на Нико Ковач регистрира четвърто поражение и вече изостава на седем точки от лидера Борусия Дортмунд.