Реал Сосиедад се доближи до зона Европа след успех над Атлетик Билбао (видео)

20:55

Отборът на Реал Сосиедад надигра с минималното 2:1 Атлетик Билбао в среща от 22-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините започна по отличен начин срещата и откриха чрез Микел Ойарсабал в 16-та минута. В края на първата част Уилиан Хосе покачи на 2:0.

През второто полувреме баските имаха сили само за почетно попадение, реализирано от Раул Гарсия осем минути преди края на редовното време. Така Сосиедад се приближи на две точки от местата, даващи право в евротурнирите, докато Билбао е на пет точки от зоната на изпадащите.

В следващия кръг Реал Сосиедад гостува на Валенсия, а Атлетик Билбао приема у дома лидера и действащ шампион Барселона. Тази вечер каталунците приемат у дома ,,прилепите“, а Селта е домакин на Севиля.