Емполи и Киево поделиха точките (видео)

21:52

Отборите на Емполи и Киево завършиха наравно 2:2 в среща от 22-ия кръг на италианската Серия А. Гостите откриха резултата след малко над половин час игра след точната интервенция на Емануеле Джакерини.

В края на първата част ,,летящите магарета“ удвоиха аванса си чрез Мариуш Степински, но вместо да се оттеглят с комфортна преднина на почивката, ,,жълтите“ допуснаха разколебаване и Емполи ги наказа чрез Франческо Капуто. Отново той бе точен в 52-та минута, за да възстанови паритета на ,,Карло Кастелани“.

До края на двубоя не паднаха нови попадения и така двата тима поделиха точките. Емполи продължава да бъде близо до зоната на изпадащите, като е на четири точки от намиращия се под чертата тим на Болоня. Киево пък остава последен на девет точки от спасителната зона, където е съставът на Удинезе. В следващия кръг Емполи гостува на Лацио, докато Киево приема у дома Рома.