Монако с първа домакинска победа за сезона (видео)

11:07

Сеск Фабрегас отбеляза първия си гол за Монако, а тимът на Леонардо Жардим записа първи домакински успех от началото на сезона след победа над Тулуза с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Лига 1.

Жардим се завърна начело на монегаските след няколко месеца пауза, в която отборът на воден от Тиери Анри, но се представяше много слабо. Моанко обаче показа характер на „Стад Луи II” срещу Тулуза, за да стигне до ценни три точки. Домакините поведоха в резултата в 15-та минута с попадение на руския национал Александър Головин, но само пет минути по-късно Кристофър Жулиен изравни след центриране от корнер. В 62-та минута дошлият в тима през януари Фабрегас отбеляза победното попадение за Монако с точен изстрел от точката на дузпата. По този начин Монако записа първи успех пред своята публика през кампанията и се изкачи до 18-то място в класирането с 18 точки, колкото има и първия отбор над зоната на изпадащите – Каен. Тутлуза е на 14-та позиция с актив от 26 точки.