Уейд вдъхнови Маями за успех над Портланд

09:59

Отборът на Маями Хийт победи със 118:108 като гост Портланд Трейл Блейзърс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Първата четвърт между двата състава бе много оспорвана, като ,,горещите“ поведоха с четири точки след нейния край, с което загатнаха на домакините, че мачът за тях ще бъде тежък.

Възпитаниците на Ерик Сполстра увеличиха аванса си през втората част и на голямата почивка водеха със седем – 62:55. Шампионите на НБА от 2012 и 2013 се откъснаха с 15 в третата и до края спокойно завършиха мача в своя полза.

Легендата на Хийт Дуейн Уейд вдъхнови тима за крайния успех от пейката, която помогна за победата с 51 точки. Самият гард завърши срещата с 22 точки и 9 борби. Страхотен мач направи и центърът Хасан Уайтсайд, който се отчете с дабъл-дабъл – 28 точки и 11 борби, като бе 11/12 при стрелбата от игра.

За Трейл Блейзърс Си Джей Маккалъм вкара 33 точки, а Деймиън Лилард постигна дабъл-дабъл – 13 точки и 10 борби, но това се оказа крайно недостатъчно за нещо повече от почетна загуба за домакините. С победата си Маями се приближи на победа от седмия на Изток Шарлът Хорнетс, докато Портланд е четвърти в Западната конференция. В следващите си двубои Трейл Блейзърс приемат у дома Сан Антонио Спърс, докато Хийт гостуват на Сакраменто Кингс.

Ето и останалите резултати от тази вечер:

Шарлът Хорнетс – Ел Ей Клипърс 115:117 (Харис – 34 точки, победен кош 4.3 сек. преди сирената за край на мача)

Кливланд Кавалиърс – Бостън Селтикс 96:103 (Тейтъм – 25 точки, Ървинг не взе участие (разтежение на лявото бедро)

Индиана Пейсърс – Ел Ей Лейкърс 136:94 (Най-голямата загуба в кариерата на ЛеБрон Джеймс)

Ню Йорк Никс – Детройт Пистънс 92:105 (Грифин – 29 точки, 8 борби; Дръмънд – 17 точки, 16 борби)

Филаделфия 76-ърс – Торонто Раптърс 107:119 (Ленърд – 24 точки, 7 борби; Ембийд – 37 точки, 17 борби)

Мемфис Гризлис – Минесота Тимбъруулвс 108:106 (Конли – 25 точки, 9 асистенции; Раб – 19 точки, 11 борби)

Оклахома Сити Тъндър – Орландо Меджик – 132:122 (Джордж – 39 точки; Уестбрук – 16 точки, 15 борби, 16 асистенции)