Ман Сити с паметен обрат в Гелзенкирхен (видео)

00:30

Манчестър Сити очаквано победи Шалке 04 с 3:2 на "Фелтинс Арена" в първия 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига между тези два тима.

Шампионът на Англия поведе с гол на Серхио Агуеро (18'), но до почивката домакините, които заемат 14-о място във временното класиране на Бундеслигата, направиха пълен обрат след два гола от дузпи на Набил Бенталеб (38', 45'). В 68-ата минута "гражданите" останаха с човек по-малко, след като Николас Отаменди получи втори жълт картон. Въпреки това Манчестър Сити стигна до победа благодарение на късните голове на Льорой Сане (85') и Рахийм Стърлинг (90').

Технологията ВАР отново се превърна във важно действащо лице, след като влезе в сила както при първия гол на гостите, така и при дузпите за домакините.