Арсенал на 1/8-финал в Лига Европа след класика над БАТЕ

22:11

Отборът на Арсенал спечели категорично с 3:0 у дома срещу БАТЕ Борисов в среща реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Момчетата на Унай Емери бяха загубили първия мач с 0:1, но тази вечер не оставиха съмнения в превъзходството си. Волков (4 - автогол), Шкодран Мустафи (39) и Сократис (60) отбелязаха за актива на британците.

Още в четвъртата минута Обамеянг проби отдясно, центрира и топката оппадна в мрежата. Закхар Волков злощастно отклони с крак в собствената мрежата, макар да не беше притиснат - 1:0. Две минути по-късно Иуоби стреля фалцово от 15 метра, пращайки топката покрай далечната греда. Гостите от Беларус бързо показаха острота в атака. В деветата минута Станислав Драгун получи в наказателното поле и насочи към вратата, но Шкодран Мустафи изби от голлинията. В 20-ата Гранит Джака отправи страховит шут от 23 метра, а вратарят Денис Шербитски боксира над гредата. Лондонският тим създаваше почти постоянно опасности пред вратата на гостите. В 38-ата Йозил беше поредният, който опита шут. Бившият германски национал стреля от 15 метра над гредата. Минута по-късно Мустафи отбеляза в 38-ата минута, изпуснат при корнер. Бранителят засече с глава от седем метра - 2:0.

С началото на втората част артилеристите отново "подхванаха" своя съперник. В 54-ата Иуоби беше изпуснат и стреля по земя, затруднявайки вратаря. В 60-ата гостите допуснаха нов гол от корнер. Сократис надскочи своя пазач на втора греда и отбеляза за 3:0. Домакините се забавляваха, а техният противник сякаш отсъстваше. В 71-ата Обамеянг получи на ръба на засадата, копна топката, преодоля вратаря, но кълбото премина покрай гредата - аут.