Лудогорец се провали и срещу Черно море (видео)

18:28

Лудогорец загуби с 0:1 от Черно море във Варна и не успя да дръпне на ЦСКА София и Левски преди дербито между двата отбора утре.

Личен проблем остави извън групата лидерът на Лудогорец Козмин Моци. Дебют в Първа лига записа Драгош Григоре. Титуляр за пръв път през този сезон излезе и Абел Анисе, а добрата новина за Антони Здравков бе това, че Клаудиу Кешерю успя да се възстанови за двубоя на „Тича“.

Първото положение се откри за гостите, като след корнер Вандерсон намери непокрития Григоре, но той не уцели вратата. Черно море поведе още в 13-ата минута. Тогава Григоре фаулира Георги Илиев. След това Ндонгала центрира към капитана, той продължи с глава към Виктор Генев, който отблизо не сгреши – 1:0! Бързо след това Георги Илиев можеше да вкара второ попадение с глава, но би право в Пламен Илиев. Около 25-ата минута Лудогорец натисна. Първо Марселиньо уцели защитник, вместо празната врата. След корнера топката стигна до Лукоки, който непокрит би малко над напречната греда. Постепенно обаче отново домакините  изравниха играта. Пропуски направиха Мартин Минчев и Аристот Ндонгала. В 37-ата минута Марселиньо изведе Кешерю, той върна добре към връхлитащия Вандерсон. Бразилецът би, но Иван Дюлгеров спаси.

През второто полувреме футболистите на Лудогорец държаха топката, но не стигаха до големи опасности пред вратата на Черно море. В 70-ата минута Антони Здравков предприе смела смяна и извади дефанзивния халф Яцек Гуралски, пускайки на неговото място централния нападател Якуб Шверчок. Малко по-късно Кешерю и Марселиньо комбинираха добре, топката стигна до полския таран, който отблизо направи непростим пропуск, не успявайки да уцели вратата. След това реферът Никола Попов не отсъди чиста дузпа за шампионите. Шверок вкарваше топката във вратата, а Пламен Димов изби с ръка, но съдията не посочи бялата точка. В 82-ата минута Шверчок вкара гол с глава. Попадението обаче бе отменено заради несъществуващо нарушение срещу вратаря на домакините Дюлгеров. Малко след това Мартин Минчев бе близо до това да вкара красив гол, но Пламен Илиев изби.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Виктор Генев (13’)

Черно море: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев (60 - Мартин Костадинов), Виктор Генев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Петър Витанов, Васил Панайотов, Аристоте Ндонгала, Георги Илиев 79 - Андраде), Мартин Минчев (87 - Дани Кики), Радослав Василев

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Антон Недялков, Абел Анисе, Яцек Горалски (71 - Якуб Шверчок), Джоди Лукоки (87 - Димо Бакалов), Марселиньо, Вандерсон (59 - Адриан Попа), Клаудио Кешерю

Жълти картони: Цветомир Панов, Петър Витанов, Пламен Димов, Дани Кики (Черно море); Драгош Григоре, Клаудио Кешерю (Лудогорец).