Атлетико подчини закъсалия Виляреал (видео)

19:23

Атлетико Мадрид се утвърди като първи преследвач на Барселона в Примера след победа у дома с 2:0 над закъсалия Виляреал. Алваро Мората реализира първото си попадение за новия си тим след точен удар в 31-ата минута. Саул се разписа в 87-ата минута за крайното 2:0. Това е втора победа с 2:0 за Атлети тази седмица след големия мач срещу Ювентус. Въпреки успеха мадридчани остават далеч зад лидера в Ла Лига Барселона - на цели седем точки.

Първата голова възможност се появи пред вратата на домакините в деветата минута. Екамби шутира от 13 метра в тялото на Ян Облак. Словенският страж беше избрал точната позиция и блокира удара. В 22-ата “дюшекчиите” създадоха опасност след статично положение. Саул намери топката в наказателното поле, върна я към точката на дузпата, където Мората стреля към близката греда, а стражът Серхио Асенхо плонжира и изби.

“Червено-белите” стигнаха до попадение в 31-ата. Момчетата на Диего Симеоне изградиха добра колективна акция: Филипе Луиш центрира отляво, а Мората реализира хубав гол след удар с левия крак от 12 метра, при който топката намери десния ъгъл на Асенхо - 1:0. Това беше трето попадение за Мората с фланелката на Атлетико, но първите две не бяха зачетени след консултация с ВАР. Бившият играч на Реал Мадрид отпразнува дебютния си гол днес с посвещение към ВАР. До края на полувремето гостите от "Естадио де ла Серамика" не намериха начин за реакция.

В началото на втората част Атлети претендираше за дузпа. В 47-ата минута Рамиро Фунес Мори сложи ръка на гърдите на Мората и сякаш избута испанския стрелец. Съдията Ундиано Майенко сметна, че това не е нарушение на правилата. В 60-ата резервата Диего Коща изскочи на чудесна позиция срещу вратаря, но защитникът Алваро Гонсалес сложи крак в последния миг. Минута по-късно стражът на “подводницата” Серхио Асенхо спаси след удар с глава на Хименес.

В 73-ата тимът на Хави Кайеха създаде опасност пред Облак - капитанът Марио Гаспас шутира, а Хименес изби с гърди. В 87-ата мадридският тим стигна до втори гол след великолепно подаване на Диего Коща. Бразилецът с испански паспорт изведе Саул зад гърба на защитата, Асенхо не излезе по най-добрия начин и допусна да бъде прехвърлен от Саул - 2:0.