Дунав и Ботев поделиха точките в Русе (видео)

17:28

Ботев Пловдив завърши наравно 1:1 като гост на Дунав в двубой от 24-ия кръг на Първа лига. „Жълто-черните“ стигнаха до точката с гол от дузпа на Тодор Неделев в началото на второто полувреме, след като преди това, в края на първата част, Божидар Васев бе извел русенци напред в резултата.

Николай Киров не можеше да разчита на трима от основните си футболисти, след като капитанът Лъчезар Балтанов и Джонатан Перейра останаха извън сметките заради травми, а втория от общо трите си мача наказание изтърпя Антонио Вутов.

Така в атака за „жълто-черните“ започнаха Антон Карачанаков, Атанас Зехиров и Феребори Доре. Тодор Неделев и Васил Шопов действаха в средата на терена, а Радослав Терзиев бе пред защитата, която бе в състав Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров и Еберт Кардосо. На вратата започна Даниел Кайзер.

Четвърт час след началото на мача Ботев създаде първото голово положение в мача. Васил Шопов намери с хубав пас на левия фланг Еберт Кардосо, бразилецът центрира в наказателното поле към Антон Карачанаков, който стреля от въздуха покрай дясната греда.

В 34-ата минута Дунав също застраши вратата на Даниел Кайзер.  Домакините направиха добра контраатака, която завърши с удар на Божидар Васев във външната страна на мрежата.

В 39-ата „жълто-черните“ пропуснаха нов отличен шанс да поведат. Васил Шопов изведе на стрелкова позиция зад защитата Атанас Зехиров, който обаче вместо да шутира реши да търси успореден на голлинията пас към Доре и подаването му бе пресечено.

Две минути по-късно Феребори Доре също бе много близо до целта, но ударът на нападателя на Ботев от границата на наказателното поле мина встрани от вратата.

Пропуските в жълто-черно бяха наказани от русенци две минути преди почивката.  С поредица от грешки пловдивчани позволиха на своя противник да се задържи прекалено дълго пред вратата на Даниел Кайзер, което доведе до разбъркване в наказателното поле, топката попадна в краката на намиращия се на метър – два пред голлинията Божидар Васев и бившият футболист на Ботев вкара на празна врата за 1:0.

На полувремето в игра на мястото на Антон Карачанаков влезе Кристиан Добрев, а „канарчетата“ успяха да стигнат до бърз изравнителен гол. В 54-ата минута Васил Шопов спечели дузпа, която Тодор Неделев реализира за 1:1.

В 66-ата минута Ботев бе близо до пълен обрат, след като Атанас Зехиров върна от аутлинията към Доре, който засече топката с левия крак, но Благой Макенджиев спаси.

Осем минути по-късно "канарчетата" пропуснаха огромен шанс за втори гол. Еберт Кардосо хвърли  дълъг пас зад защитата за Васил Шопов, който се откъсна сам срещу вратаря, но реши да подава към подкрепилия атаката Феребори Доре. Нападателят вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Това бе последният голов шанс в мача и до края резултата остана непроменен, а двата отбора разделиха по точка.