Левски с категоричен успех срещу Славия

19:39

Левски разби Славия с 3:0 в най-старото столично дерби от 24-ия кръг на Първа лига. Станислав Костов (4), Жерсон Кабрал (40) и Давиде Мариани (55) вкараха попаденията за победителите. Паулиньо пропусна дузпа през втората част при 3:0, а при резултат 0:1, "белите" имаха претенции за неотсъдена такава в тяхна полза. Последните секунди беше изгонен Александър Станисавлевич, който получи два жълти картона за нарушения срещу Паулиньо след почивката.

Треньорът на домакините Златомир Загорчич пък демонстративно напусна своето място и се прибра в съблекалнята в 59-ата минута, когато Станислав Тодоров отсъди 11-метров наказателен удар в полза за 26-кратните шампиони.

Третият пореден успех на "сините" остави тима на Георги Дерменджиев на пет точки от Лудогорец. Именно шампионите пристигат на "Георги Аспарухов" след седмица, когато ръководството на столичани очаква пълни трибуни.

Изненадващо, домакините започнаха офанзивно настроени и в 3-ата минута създадоха проблеми на "синята" отбрана. Радослав Кирилов пусна успореден на голлинията пас към Цветелин Чунчуков, но Нуно Рейш внимаваше и изби в последния момент.

Това обаче не смути гостите и те поведоха в резултата само минута по-късно. Центрирана от Давиде Мариани топка попадна в краката на Жерсон Кабрал, който се опита да стреля, но подаде към Станислав Костов. На празна врата нападателят нямаше никакви проблеми и реализира 17-ия си гол в Първа лига.

Последваха няколко нервни минути заради спорни съдийски отсъждания в ущърб на "белите". Най-драматичната ситуация бе когато Чунчуков получи подаване на скорост и падна в пеналтерията след сблъсък с Рейш. Главният съдия Станислав Тодоров обаче не отсъди дузпа.

В 19-ата минута Паулиньо пропусна добра възможност. Бразилецът проби отляво и нанесе мощен шут по земя към близкия ъгъл на Антониос Стергиакис. Топката обаче се удари в гредата.

В следващите минути домакините стояха по-добре на терена, но трудно стигаха до опасности. В 30-ата минута Славчо Шоколаров шутира от средна дистанция. Топката тупна коварно пред Николай Михайлов, но вратарят внимаваше и изби.

В 40-ата минута Левски удвои преднината. Жерсон Кабрал направи пробив в стила на холандската звезда на Байерн Мюнхен Ариен Робен. Крилото на "сините" проби отдясно, финтира Димитър Велковски и отправи плътен изстрел по земя, пращайки топката във вратата за 0:2. При този резултат приключи и първото полувреме.

През втората част футболистите на Славия се втурнаха в опити да се върнат в срещата. В 47-ата минута Радослав Кирилов пробва остро подаване за Цветелин Чунчуков. Топката обаче се оказа прекалено силна за нападателя.

В 53-ата минута Отлична възможност пред Славия след изпълнение на корнер. Михайлов излезе неразчетено, но Милен Гамаков не успя да се възползва от това, след като прати топката над вратата.

В 55-ата минута резултатът стана класически. Давиде Мариани получи отпката и пробва късмета си с мощна тупалка по диагонала извън наказателното поле. Топката преодоля Стергиакис, чукна се в гредата и влезе във вратата - 0:3.

Минута по-късно можеше да се стигне до разгром. Станислав Костов беше в много изгодна ситуация, но в решителния миг предпочете да стреля, вместо да пусне към непокрития Жерсон Кабрал. Стергиакис не позволи да се стигне до нов гол с прекрасна намеса.

В 59-ата минута футболистите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Милош Цветкович бе препънат от Милен Гамаков в наказателното поле. Паулиньо се нагърби с отговорността, но пропусна след страхотна изява на Стергиакис.

В 66-ата минута Михайлов също блесна с добро спасяване. Вратарят на Левски успя да избие директен изстрел от пряк свободен удар.