Юве покоси Наполи в луд мач с два червени картона (видео)

23:59

Ювентус докосва осмата си поредна титла в Серия "А"! "Старата госпожа" победи Наполи с 2:1 като гост на "Сан Паоло" в среща от 26-ия кръг на Серия "А" и вече може да насочи цялото си внимание към Шампионската лига. Срещата започна добре за Наполи, но в 25-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Стражът Алекс Мерет бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Кристиано Роналдо. От последвалия фаул Миралем Пянич вкара топката във вратата на влезлия току-що Давид Оспина. В 39-ата минута Емре Джан засече центриране с глава и удвои преднината на "бианконерите". В 47-ата минута Пянич бе изгонен от игра след втори жълт картон за игра с ръка в средата на терена. В 61-ата минута Хосе Кайехон върна един гол за "адзурите". В 83-ата минута Лоренцо Инисние пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Алекс Сандро в наказателното поле.

Юве вече води категорично във временното класиране с цели 16 точки пред Наполи, а "адзурите" се надяваха на успех, с който да разклатят "бианконерите" и да се стигне до малко по-интересен завършек на сезона.

Наполи погледна първи към противниковата врата в 12-ата минута. Леонардо Бонучи не успя да изчисти добре топката, поднасяйки я на Пьотр Желински, а полякът стреля от движение. За радост на Войчех Шчесни ударът на полузащитника премина на сантиметри от страничния стълб на вратата. В 25-ата минута Кевин Малкюи върна слаба топка към стража Алекс Мерет, която Кристиано Роналдо успя да пресече. Вратарят излезе извън наказателното поле и се хвърли пред краката на португалеца, който падна на земята, а Джанлука Роки извади директен червен картон на Мерет.

Аркадиуш Милик напусна терена, за да може Давид Оспина да влезе в игра под рамката за Наполи. От последвалия фаул обаче Миралем Пянич опъна мрежата със страхотен удар, извеждайки Ювентус напред в резултата. Ювентус сякаш заспа веднага след гола, оставяйки Пьотър Желински напълно сам при пас от центъра на терена. Ударът на полузащитника обаче срещна гредата. В 38-ата минута Давид Оспина успя със сетни сили да избие топката в ъглов удар при удар на Пянич.

От последвалото статично положение Ювентус стигна до втори гол. Федерико Бернардески центрира към втора греда, където Елсейд Хисай изпусна Емре Джан, а полузащитникът засече с глава топката във вратата.

В 47-ата минута численото равенство на терена бе възстановено. Съдията Джанлука Роки показа втори жълт и съответно червен картон на Миралем Пянич за игра с ръка на босненеца в средата на терена. В 61-ата минута Хосе Кайехон върна един гол за състава на Наполи. Испанецът засече задължаващо центриране на Лоренцо Инсиние, който поднесе топката на своя колега на метър от голлинията.

В 68-ата минута Шчесни парира силен удар на Желински от малък ъгъл. В 83-ата минута Наполи получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Алекс Сандро в наказателното поле при удар на Фабиан Руиз и намесата на системата ВАР. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, който стреля в страничната греда.

НАПОЛИ - ЮВЕНТУС 1:2

0:1 Миралем Пянич (27)
0:2 Емре Джан (39)
1:2 Хосе Кайехон (61)

Стартови състави:

НАПОЛИ: Алекс Мерет, Кевин Малкюи, Никола Максимович, Калиду Кулибали, Елсейд Хисай, Хосе Кайехон, Алан Маркес, Фабиан Руиз, Пьотр Желински, Лоренцо Инсиние, Аркадиуш Милик

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Жоао Кансело, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Алекс Сандро, Емре Джан, Миралем Пянич, Блес Матюиди, Федерико Бернардески, Марио Манджукич, Кристиано Роналдо