Клипърс надвиха Лейкърс в дербито на Лос Анджелис

09:26

Дербито на Лос Анджелис в зала ,,Стейпълс Сентър“ започна по-добре за домакините, които дръпнаха с десет точки в резултата, като след края на първата четвърт водеха с осем – 34:26.

Оттук насетне обаче възпитаниците на Док Ривърс поеха инициативата и на голямата почивка обърнаха развоя на събитията в своя полза – 61:57. В третата и четвъртата част играта бе равностойна, но ЛеБрон Джеймс и компания така и не успяха да си възвърнат преднината в резултата, като в крайна сметка загубиха с осем пункта.

Над всички за победителите бе Данило Галинари, който отбеляза 23 точки, а Лу Уилямс и Монтрез Херъл помогнаха от пейката съответно с по 21 и 14 пункта. За баскетболистите на Люк Уолтън Ражон Рондо постигна трипъл-дабъл – 24 точки, 10 борби и 12 асистенции, докато ЛеБрон Джеймс се отчете с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции, които обаче се оказаха крайно недостатъчни за успех на ,,езерняците“.

С третата си поредна победа Клипърс утвърдиха позициите си в зоната за плейофи, като заемат в момента седмото място, докато Лейкърс допуснаха трето последователно поражение, което ги отдалечи още повече от първите осем отбора в Западната конференция. В следващите си двубои Клипърс приемат у дома Оклахома Сити Тъндър, докато Лейкърс са домакини на Денвър Нъгетс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Бруклин Нетс – Далас Маверикс 127:88 (Керъл – 22 точки; Ръсел – 13 точки, 11 асистенции)

Маями Хийт – Атланта Хоукс 114:113 (Уейд – 23 точки (14 в последната четвърт))

Сан Антонио Спърс – Денвър Нъгетс 104:103 (ДеРозан – 24 точки; Олдридж – 22 точки, 9 борби)

Финикс Сънс – Милуоки Бъкс 114:105 (Убре джуниър – 27 точки, 13 борби; Ейтън – 19 точки, 12 борби)

Юта Джаз – Ню Орлиънс Пеликанс 112:115 (Рандъл и Холидей с по 30 точки; Дейвис – 15 точки, 11 борби)

Сакраменто Кингс – Ню Йорк Никс 115:108 (Хийлд – 28 точки; Барнс – 22 точки, 10 борби).