Сензацията е факт: Аякс нокаутира Реал Мадрид в Испания (видео)

23:54

Европейският и световен клубен шампион Реал Мадрид загуби с 1:4 от Аякс в 1/8-финал-реванш от Шампионската лига. Първата среща в Амстердам завърши с успех 2:1 за испанския тим, който сензационно отпадна в толкова ранна фаза на надпреварата.

Гостите от Холандия откриха резултата чрез Зиеш в 7-ата минута. В 18-ата холандците стигнаха до втори гол чрез Давид Нерес. В 62-ата минута резултатът стана 3:0 след попадение на Тадич, като се наложи намесата на ВАР, тъй като имаше съмнения, че топката е напуснала терена преди атаката. В 70-ата минута Марко Асенсио намали на 1:3 и върна надеждите на Реал за кратко, защото Ласе Шьоне направи 4:1 с гол директно от фаул вдясно от вратата.

В другата среща, играна по същото време, Тотнъм Хотспър победи като гост Борусия Дортмунд с 1:0.