Ливърпул надигра тотално Байерн на "Алианц Арена" (видео)

00:12

Отборът на Ливърпул спечели по категоричен начин с 3:1 реванша срещу Байерн Мюнхен от 1/8-финала в Шампионската лига. За разлика от скучното нулево реми от първия мач в Англия, днес срещата предложи доста повече емоции. Мърсисайдци бяха по-добре организираният отбор на “Алианц Арена” и напълно заслужено успяха да стигнат до победата.

Садио Мане блесна с два гола в 27-ата и 84-ата минута, а освен него за гостите се разписа и Вирджил ван Дайк в 69-ата минута. Попадението в полза на баварците също бе отбелязано от футболист на Ливърпул. В 39-ата минута Жоел Матип си вкара автогол, но той не се оказа фатален за неговия тим, който вече е на 1/4-финал в турнира, а германците приключват безславно участието си.