Барса разгроми Лион и ще играе 1/4-финал (видео)

00:21

Отборът на Барселона ще брани честта на Испания на 1/4-финалите в Шампионската лига след победа с 5:1 над гостуващия Лион в мач реванш от 1/8-финалите. Лионел Меси се отличи с две попадения (18 - дузпа и 78) и две асистенции, отговаряйки на хеттрика на Кристиано Роналдо, реализиран 24 часа по-рано. Филипе Коутиньо (31), Жерард Пике (81) и Усман Дембеле (86) се присъединиха към головия празник на "Камп Ноу". За гостите точен беше Люка Тусар в 58-ата минута.

Срещата ще се запомни с две спорни решения - дузпата на каталунците за 1:0 и попадението на френския състав. Повторенията показаха, че Луис Суарес настъпва Денайер и макар че защитникът посяга и не играе с топката, по-скоро нарушението е в атака. При гола на Лион пък ВАР реферите повече от две минути умуваха върху вероятността за засада, а не отчетоха, че има нарушение в нападение.