Зидан се завърна победоносно (видео)

19:56

Зинедин Зидан се завърна с победа начело на Реал Мадрид, след като неговите футболисти победиха на “Бернабеу” гостуващия Селта де Виго с 2:0. Точни за “белите” бяха Иско (62) и Гарет Бейл (77), които заедно с Марсело и Кейлор Навас започнаха като титуляри срещата. През първото полувреме попадения не паднаха, като играчите на Реал очаквано контролираха случващото се на терена. Опасностите обаче не бяха много.

“Кралете” откриха резултата след малко повече от час, когато Карим Бензема пусна остро подаване по земя успоредно на голлинията и Иско засече топката. 15 минути по-късно Гарет Бейл подпечата успеха на мадридчани след точен изстрел с десния крак. Топката се отби в странични стълб, но влезе в мрежата. Марсело записа асистенция за това попадение.

Реал остава на 3-то място в Ла Лига, но с 54 точки – две по-малко от втория Атлетико Мадрид. “Дюшекчиите” имат и мач по-малко. Селта пък ще остане в зоната на изпадащите – 18-то място с актив от 25 точки.