Девет от Мездра удариха \"смърфовете\" на \"Лаута\"

17:48
Локомотив Мездра победи Локомотив Пловдив с 1:0 като гост в мач от 6-я кръг на "А" група.

Независимо че 7-8 минути гостите играха с двама души по-малко, пловдивското Юве не успя да стигне дори до точката, въпреки многобройните ситуации за гол, които създаде.

Първото полувреме премина с надмощие на "смърфовете", които атакуваха по-често и пропуснаха 3-4 чисти положения за гол.

Даксон Да Силва и Трифонов в минутите между 15-а и 20-а пропуснаха много добри ситуации да изведат домакините напред. В 24-а минута обаче, при единственото си опасно слизане към вратата на черно-белите през първото полувреме, Исмаил Иса в 24-а минута удари греда, а секунди по-късно изстрел с глава на Борислав Хазуров бе спасен от Кирил Акалски. В 31-а минута Том пропусна да изведе "смърфовете" напред, а две по-късно и Димитър Илиев пропусна.

Второто полувреме започна кошмарно за Локо Пловдив. В 50-а минута Софрониев от гостите уцели гредата, а Хазуров добави топката във вратата на домакините. След попадението устремът на черно-белите се изпари, а играта им стана доста разпокъсана.

В 71-а минута Димитър Петков от гостите бе изгонен за втори жълт картон. Очаквано "смърфовете" натискаха до края, но направиха множество пропуски. Връх на всичко бе пропуснатата от Кюмюрджиев дузпа в 86-а минута. Футболист на гостите изби с ръка една топка, която летеше към горния ъгъл на тяхната врата и бе изгонен, а съдията свири 11-метров наказателен удар. До изравняване обаче не се стигна след добрата намеса на вратаря Иванов.

В последната минута на мача и изнервеният Даксон бе пратен под душовете с червен картон.

Стартовите състави на двата отбора:

Локомотив Пловдив: 12. Акалски, 23. Мечечиев, 28. Кюмюрджиев, 4. Николов, 3. Тиаго, 25. Йошев, 20. Евертон, 9. Божилов, 11. Даксон, 18. Трифонов, 14. Д. Илиев