Уругвай спечели приятелския турнир Чайна Къп

19:36

Отборът на Уругвай надделя убедително над Тайланд с 4:0 в спора за трофея на мини-турнира Чайна Къп. Южноамериканският състав не остави никакво съмнение в превъзходството си на терена и закономерно спечели приятелската надпревара.

Матиас Весино откри резултата в 6-та минута. Интригата в срещата до огромна степен бе убита в 38-а минута, когато Гастон Перейро покачи на 2:0. През втората част „урусите“ отбелязаха нови две попадения в азиатската мрежа.

След около час игра Кристиан Стуани направи резултата класически, а в края остана време и за Максимилиано Гомес да запише името си сред голмайсторите. Така Уругвай спечели приятелския турнир в Нанин, след като на полуфинала срази без особени затруднения и Узбекистан след 3:0. По-рано в мача за трето място домакинът Китай отстъпи на узбеките с 0:1.