Триумф за Левски във Варна

19:34

Левски победи Черно море с 1:0 като гост в мача от втория кръг на плейофите в Първа лига. Станислав Костов отбеляза красив гол в 16-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко в 82-ата минута заради червен картон на Луи Нганиони.

Двубоят започна по-добре за домакините, които имаха предимство през първите 10 минути, но без да стигнат до голови положения пред вратата на столичани. При първата си добра атака гостите поведоха. Голмайсторът Станислав Костов получи топката извън наказателното поле, финтира Енчев, след което проби отляво и с хубав удар в близкия ъгъл не остави шансове на Дюлгеров. Нападателят отпразнува своето 20-то попадение за сезона пред около 2000 фенове на столичани.

В 30-ата минута вратарят на "моряците" Дюлгеров нокаутира Унтонджи при центриране от фаул. Младежкият национал се размина с топката и удари бранителя, който имаше нужда от лекарска намеса, но след три минути се върна в игра. Иван Горанов стреля далеч от пряк свободен удар, докато Михайлов изби остро центриране на Минчев, който беше най-активен за домакините.

Тиам рискуваше да бъде изгонен в 41-ата минута, когато влезе много остро в краката на Панайотов, но получи само жълт картон.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Костов (16)

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Мартин Костадинов, Юго Кононго, Мехди Фенуш, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Жоржиньо

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Михайлов, Живко Миланов, Седрик Унтонджи, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Луи Нганиони, Богдан Вашчук, Станислав Иванов, Станислав Костов