Ливърпул с единия крак на 1/2-финал в ШЛ след 2:0 срещу Порто (видео)

00:03

Ливърпул изигра силен първи 1/4-финал с Порто и заслужено победи с 2:0 "драконите" на "Анфийлд". Селекцията на Юрген Клоп действаше с много настроение и разнообразие и успя да вкара два гола още до почивката. Точни бяха Наби Кейта (5') и Роберто Фирмино (26').

През второто полувреме мърсисайдци понамалиха темпото, но въпреки това взеха комфортен аванс преди реванша, който е след седмица.

Гостите от Португалия имаха голяма заслуга за това този двубой да бъде толкова зрелищен, тъй като се опитваха да играят открито. Марега пропусна няколко добри ситуации за Порто, но се видя, че разликата в класите на двата тима е значителна.

Двата отбора се срещнаха преди година в същия турнир, като тогава мърсисайдци отстраниха своя съперник с общ резултат 5:0.