Челси и Славия Прага си спретнаха голово шоу на "Стамфорд Бридж" (видео)

10:02

Челси се поздрави с нов успех над чешкия Славия Прага след зрелище на „Стамфорд Бридж“ и краен резултат 4:3. „Сините“ поведоха с 3:0 за 17 минути игра след точните попадения на Педро Родригес и Оливие Жиру, а между тях автогол си отбеляза Симон Дели. Томаш Сучек намали резултата, но Педро вкара втория си гол до почивката. След нея домакините намалиха оборотите и бяха наказани за отрицателно време от Петър Севчик, който вкара на два пъти.

Айнтрахт Франкфурт пък стана последният полуфиналист в Лига Европа, след като превъзмогна пасив от два гола срещу португалския Бенфика. Германците загубиха с 4:2 първия сблъсък, но в реванша достигнаха до необходимия успех с два гола разлика след головете на Филип Костич и Себастиан Роде.

Така Арсенал ще бъде домакин на Валенсия в единия полуфинал, а в другия Челси гостува на Айнтрахт. Първите срещи са на 2 май, а реваншите седмица по-късно.