Голдън Стейт не остави шансове на ЛА Клипърс в мач номер 3

10:05

Отборът на Голдън Стейт Уориърс надигра като гост с категоричното 132:105 ЛА Клипърс в трета среща от плейофната серия на Запад в НБА.

Действащият двукратен шампион на лигата започна вихрено двубоя в зала „Стейпълс Сентър“ и вкара 41 точки в откриващата четвърт, като на голямата почивка водеше със 17 пункта – 73:52. Преднината достигна цели 36 точки в третата част, а „воините“ до играха спокойно срещата и записаха втори успех срещу калифорнийци.

Възпитаниците на Стив Кър се реваншираха за изненадващата си загуба в предишния двубой в Оукланд, където имаха отново огромен аванс в резултата – 31 точки тогава, но го пропиляха, а Клипърс направиха най-голямото завръщане в историята на плейофите в НБА. Над всички за победителите бе Кевин Дюрант, който вкара 38 точки и добави 7 асистенции, а Стеф Къри завърши с 21.

Центърът Андрю Богът, който започна сред титулярите за сметка на контузения ДаМаркъс Къзънс, също бе полезен за гостите с 8 точки, 14 борби и 5 асистенции. За играчите на Док Ривърс единственият с двуцифрен брой точки от титулярната петица бе Ивица Зубац, който направи дабъл-дабъл – 18 точки и 15 борби. 59 точки дойдоха от пейката, но калифорнийци направиха много малко в атака и закономерно загубиха от шампионите. Мач номер 4 е отново в Лос Анджелис в неделя вечер.

В другите две срещи от снощи Филаделфия 76-ърс дръпна в резултата срещу Бруклин Нетс. Тимът на Брет Браун постигна успех при гостуването си в Ню Йорк със 131:115, а над всички за Фили бе Бен Симънс, който вкара 31 точки и добави 9 асистенции. Сан Антонио Спърс също води с 2-1 успеха на Денвър Нъгетс след домакинска победа със 118:108. Дерик Уайт направи впечатляващ мач и реализира 36 точки за втория успех на Грег Попович и компания.