Нулево равенство в голямото дерби между "сини" и "червени"

19:22

Голямото дерби на Първа лига между ЦСКА-София и Левски не излъчи победител. Сблъсъкът от 4-ия кръг на шампионския плейоф този път не видя нито голове, нито автоголове, като завърши 0:0.

"Червените", които бяха подкрепяни от повече публика, започнаха по-активно. Още в 8-ата минута Малинов удари греда от фаул. Той стреля силно от границата на наказателното поле, но коженото кълбо се отби в дясната греда на Михайлов.

Хореографията на "сините" фенове беше в памет на починалия през седмицата Александър Костов и негов легендарен цитат."На терена няма нищо по-важно от Л-то на фланелките ни", беше транспарантът над огромното знаме с лика на легендарното крило и старата емблема на клуба. Пълният Сектор "Г" беше оцветен в червено и бяло от феновете, а по средата имаше огромен надпис "Армейци". Играчите на Дерменджиев изравниха постепенно играта за около десетина минута. Станислав Иванов проби опасно отдясно, но без да има завършващ удар. Миланов получи първия жълт картон за груб фаул, а Нганиони бъркаше всичко възможно в този период от мач.

В 32-ата минута Пинто с глава пропусна да даде аванс на своя тим, но стреля покрай гредата с глава от отлична позиция. До края на първата част играчите на Пенев бяха доста по-активен, като няколко пъти бяха близо до гол. Жоржиньо надбяга защитата на "сините" в 38-ата минута, но останал срещу Михайлов стреля лошо по диагонала. Следващата минута при нова добра атака Соу стреля от 18 метра, а след като отправи удар обаче Миланов го фаулира грубо в наказателното поле, но Станислав Тодоров даде знак, че топката вече е била шутирана и не посочи бялата точка. Коженото кълбо рикошира и излезе в корнер, а след неговото изпълнение Бодуров пропусна да се разпише. Капитанът на "червените" беше оставен изненадващо сам в наказателното поле, но той стреля с десния крак над вратата.

Втората част започна с по-добра игра на "сините". Първо Паулиньо стреля над гредата с хубаво воле след подаване на Костов, който нацели гредата при следващата атака. Нападателят напредна с индивидуална акция и с мощен шут нацели лявата греда.

За няколко минути срещата беше прекъсната заради димната завеса дошла от димките на Сектор "Г". В 53-ата минута Михайлов първо боксира центриране от корнер, а след това спаси шута на Пинто при добавката.

В 56-ата минута Михалов боксира топката след центриране от ъглов удар. Тя попадна в Рубен Пинто, който мигновено шутира. Кълбото рикошира в Нуно Рейш и останаха съмнения, че защитникът е играл с ръка.

В 61-ата минута изстрел на Давиде Мариани от пряксвободен удар се озова право в ръцете на Витаутас Черниаускас.

В 69-ата минута ЦСКА поиска дузпа за нарушение на Луи Нганиони в наказателното поле срещу Жоржиньо. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си за засада, каквото нямаше.

В 73-ата минута дойде нова претенция за наказателен удар. Подаване отдясно бе пресечено от ръката на Нганиони. Съдията Станислав Тодоров отново остава безмълвен.

В 81-ата минута Давиде Мариани си пробва късмета с удар от далечно разстояние, който бе изключително неточен

ЦСКА-СОФИЯ - ЛЕВСКИ 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниаускас, Иван Турицов, Николай Бодуров, Нуно Томаш, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Жоржиньо, Един Джеси, Али Соу

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Живко Миланов, Кали Тиам, Нуно Рейш, Луи Нганиони, Мартин Райнов, Илия Юруков, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов