Челси закъса срещу Бърнли на "Стамфорд Бридж"

10:05

Отборът на Челси се изкачи на четвърто място в английската лига след равенство с 2:2 срещу Бърнли. Сините, които се борят за място в Шампионската лига, не успяха да победят съперника си пред 40 600 зрители на "Стамфорд Бридж".

Лондончани все пак изместиха градския си опонент Арсенал от четвъртото място в таблицата. И четирите гола в мача бяха отбелязани през първото полувреме.

Джеф Хендрик даде преднина на гостите в 8-ата минута, но в 12-ата Н`Голо Канте възстанови равенството. След още две минути Гонсало Игуаин изведе Челси напред, но в 24-ата минута Бърнли изравни чрез Ашли Барнс.

В края на мача наставникът на сините Маурицио Сари бе изгонен от скамейката, тъй като протестираше бурно срещу това, че гостите бавеха играта. Самият мениджър твърди, че е бил обиждан от скамейката на противника. Италианецът отказа да общува с пресата и изпрати помощника си Джанфранко Дзола на пресконференцията след мача.
Челси има точка повече от Арсенал, но топчиите са изиграли един мач по-малко.