Тежко поражение за Борусия Дортмунд в дербито на Рур (видео)

20:29

Отборът на Борусия Дортмунд допусна тежко поражение у дома от Шалке 04 с 2:4 в 175-то рурско дерби. Двубоят от 31-ия кръг на германската Бундеслига започна отлично за „жълто-черните“, които поведоха след великолепна комбинация между Джейдън Санчо и Марио Гьотце.

Малко по-късно обаче „кралскосините“ получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка при удар на Брийл Емболо. След консултация с ВАР главният съдия Феликс Цвайер посочи най-тежкото наказание във футбола, а зад топката застана Даниел Калигури, който не сбърка за 1:1. Малко преди да е изтекъл половин час игра Селиф Сане даде аванс на гостите след асистенция на Калигури.

Всичко за възпитаниците на Люсиен Фавр приключи между 60-та и 65-та минути. Първо Марко Ройс получи спорен директен червен картон за опасно влизане в глезена на Суар Сердар. От пряк свободния удар героят за гостите Калигури отбеляза прекрасен гол за 3:1. Малко след това, очевидно изнервени от развоя на събитията, домакините останаха с девет човека. Към съблекалните за ново грубо влизане в глезена на Сердар пое защитникът Мариус Волф.

Въпреки това Дортмунд се върна в мача шест минути преди края на редовното време чрез Аксел Вицел, който от близко разстояние не остави шансове на Александър Нюбел след пас на Якуб Бруун Ларсен. Малко след това, обаче, всичко приключи след премерения шут на Емболо, получил асистенция от Бастиан Очипка.

Така „жълто-черните“ понесоха удар по шампионските си амбиции, като остават на точка от лидера и действащ шампион Байерн Мюнхен, но баварците могат да увеличат преднината си утре при успех в гостуването на Нюрнберг. Шалке, пък, ще се спаси и на практика, ако Щутгарт не победи у дома по-късно Борусия Мьонхенгладбах. В следващите си мачове Дортмунд гостува на Вердер, докато Шалке приема у дома Аугсбург.