Барса е почти на финал след класика над Ливърпул (видео)

07:45

Отборът на Барселона спечели категорично като резултат с 3:0 срещу Ливърпул в първия динамичен и изстискващ сблъсък от 1/2-финалите в Шампионската лига.

Момчетата на Юрген Клоп стресираха каталунците с мощна преса, но Лос кулес устояха на напора и се възползваха от голяма част от положенията си. Луис Суарес (26') и Лионел Меси (75' и 82') зарадваха с попадения публиката на "Камп Ноу".

Червените пропуснаха няколко великолепни голови възможности след почивката, като особено фрапиращо беше положението след третия гол на Барса, когато не успя да реализира Салах, а в края на срещата голям пропуск направи и Дембеле.

Любопитно е да се погледне към статистиката за владение на топката - едва 48% за Барселона. Реваншът е идният вторник.