Съдбата на титлата в Германия ще се реши в последния кръг (видео)

18:36

РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен завършиха наравно 0:0 в среща от предпоследния кръг на Бундеслигата.

След драматичната победа на Борусия Дортмунд с 3:2 над Фортуна Дюселдорф, преднината на мюнхенци на върха във временното класиране бе намалена на 2 точки и съдбата на Сребърната салатиера ще бъде решена в последния кръг на шампионата.

"Червените бикове" се опитаха да затруднят съперника с формация с ромб в средата, като постоянно трима души притискаха при изнасянето на топката.

В 6-ата минута Серж Гнабри нанесе първия точен изстрел в очертанията на вратата на Лайпциг.

Пет минути по-късно обаче Юсуф Поулсен беше близо до това да застраши Улрайх, но кълбото беше избито.

Последваха силни минути за Лайпциг и баварците на два пъти се разминаха с попадение в мрежата си.

Мюнхенци успяха да изнесат играта по-напред и в 28-ата бяха най-близо до първия си гол, но Питър Гулачи успя да спре топката по пътя й към мрежата.

Футболистите на Ковач владееха играта през тези минути и в 36-ата Ибрахима Конате се намеси в последния момент, преди Левандовски да засече от 2-3 метра.

В 39-ата минута Гнабри стреля опасно от въздуха, но стражът на домакините беше покрил ъгъла си. В ответната атака Вернер се озова на добра позиция, но силата на шута му беше ограничена от защитник на Байерн и за Свен Улрайх беше лесно да парира.

В 50-ата минута Байерн стигна до гол чрез Леон Горетцка, но той не беше зачетен след намесата на ВАР заради засада в атаката.

Гостите натиснаха в последните минути, но не стигнаха до заветния победен гол, който щеше да им донесе титлата още днес. Така интригата се запази.

Съставите:

РБ (Лайпциг): Гулачи, Клостерман, Орбан, Конате, Халстенберг, Деме, Лаймер, Забитцер, Форшберг, Поулсен, Вернер

БАЙЕРН: Улрайх, Кимих, Зюле, Хумелс, Алаба, Тиаго, Горетцка, Гнабри, Мюлер, Коман, Левандовски