Милуоки взе първия мач от финалната серия на Изток

12:27

Отборът на Милуоки Бъкс победи Торонто Раптърс със 108:100 у дома в откриващия мач от финалната плейофна серия на Източната конференция. Бъкс, който завършиха редовния сезон с най-добри показатели от всички отбори в лигата, имаха доста затруднения срещу вдъхновения тим на Раптърс, но все пак успяха да стигнат до успеха.

Водени от Кауай Ленард и Кайл Лаури баскетболистите на Торонто дръпнаха в резултата в средата на първата част, като на моменти преднина им достигна 12-13 точки. На почивката авансът на Раптърс бе осем точки, а преди началото на последната четвърт – седем. Домакините обаче направиха много силна финална част и стигнаха до обрат, за да затворят мача със 108:100. Над всички за победителите бе центърът Брук Лопес с 29 точки, 11 борби и 4 чадъра, а звездата на тима Янис Адетокумбо реализира 24 точки, 14 борби, 6 асистенции, 3 чадъра и 2 откраднати топки. За Торонто Ленард завърши с 31 точки, 9 борби и 3 откраднати топки, а Лаури се отчете с 30 точки и 8 борби. Пейката на Раптърс обаче не бе достатъчно ефективна и допринесе с едва 12 точки.

Мач номер две от серията е след два дена отново в Милуоки.