Алегри и Бардзали се сбогуваха с "Алианц Стейдиъм"

09:46

Отборите на Ювентус и Аталанта завършиха наравно 1:1 в среща от предпоследния 37-ми кръг на италианската Серия "А". За домакините това бе прощалният двубой на домакински терен за наставника Масимилиано Алегри и ветерана в защита Андреа Бардзали, които напускат Старата госпожа след края на сезона.

Гостите откриха резултата чрез Йосип Иличич в 33-та минута, но Марио Манджукич донесе точката на бианконерите десет преди края на редовното време. В последната минута Федерико Бернардески получи директен червен картон.

Ювентус вече си бе осигурил осмата поредна шампионска титла на страната, докато точката е ценна за Аталанта, който остава трети в таблицата кръг преди края на шампионата, когато приема у дома Сасуоло.