Самп удари Юве в последния мач на Алегри (видео)

21:19

Сампдория приключи сезон 2018/19 със страхотен успех над шампиона Ювентус. "Моряците" победиха именития си съперник с 2:0 в мач от последния 38-ия кръг на Серия "А". Срещата нямаше особено значение за двата тима, които постигнаха целите си през сезона. Попаденията за Самп паднаха в края на срещата. Грегоар Дефрел откри в 85-ата минута, а в 91-ата Джанлука Капрари удвои с хубав изстрел от пряк свободен удар.

Двубоят беше последен за наставника Масимилиано Алегри начело на Ювентус

В 14-ата минута Пинсолио улови топката след удар на Фабио Куалярела. Две минути по-късно Пауло Дибала получи топката, нагласи си я за удар, но стреля слабо в ръцете на Рафаел. Последваха минути, в които двата отбора не успяваха да създадат нещо интересно пред противниковата врата.

В 34-ата минута неостаряващият Куалярела опита интересен удар със странична ножица, който не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Гастон Рамирес стреля в аут от границата на наказателното поле. В 44-ата минута Рамиес опита техничен удар, който бе неточен.

Второто полувреме започна силно за Ювентус. Де Шилио получи топката на левия фланг и центрира с десен външен към Мойс Кийн, който пробва удар от движение. Шутът на младока мина покрай страничния стълб. В 52-ата минута Дибала стреля към горния ляв ъгъл, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 80-ата минута гол на Ювентус бе отменен заради положение на засада на Мойс Кийн. Нападателят бе изведен зад гърба на защитата на "моряците", но Портанова закъсня с подаването към своя съотборник. В 85-ата минута Грегоар Дефрел матира шампионите с гол след страхотно разиграване с Маноло Габиадини. Ударът на нападателя срещне крак на защитник и промени траекторията на топката, което излъга Пинсолио. В първата минута на добавеното време Джанлука Капрари вкара прекрасен гол от пряк свободен удар, пращайки топката право в сглобката.

САМПДОРИЯ - ЮВЕНТУС 2:0

1:0 Дефрел (85)
2:0 Капрари (90+1)

САМПДОРИЯ: Рафаел, Сала, Барето, Прает, Рамирес, Коли, Линети, Бережински, Ферари, Куалярела, Дефрел

ЮВЕНТУС: Пинсолио, Де Шилио, Киелини, Ругани, Касерес, Джан, Бентанкур, Куадрадо, Перейра, Кийн, Дибала