Надал с категорична победа на старта в Париж

20:37

Световният номер 2 Рафаел Надал започна по убедителен начин участието си на Откритото първенство на Франция, след като разби германския квалификант Яник Ханфман с 6-2, 6-1, 6-3 в мач от първия кръг на надпреварата.

11-кратният шампион имаше проблеми в откриващия си сервис гейм, в който трябваше да отрази четири точки за пробив, но след това намери играта си и започна тотално да доминира на корта. Испанецът постигна два пробива в първия сет и още два във втория, като третата част бе малко по-равностойна, но все пак Надал нямаше проблем да вземе подаването на съперника си веднъж и да затвори мача за близо два часа игра. Рафа завърши двубоя с 25 печеливши удара и 16 непредизвикани грешки.

По този начин Надал постигна експресна победа на старта на турнира, а във втория кръг отново ще срещне квалификант – германеца Яник Маден или Кимер Копеянс от Белгия.

Вторият ден на Ролан Гарос е добър за домакините до момента, след като французите Пиер-Юг Ербер, Ришар Гаске и Корентен Муте записаха победи. Специалистът на двойки Ербер постигна впечатляващ обрат срещу 12-ия поставен в схемата Данийл Медведев и го победи с 4-6, 4-6, 6-3, 6-2, 7-5. Опитният Гаске бе категоричен в мача си с германеца Миша Зверев и се наложи с 6-3, 6-4, 6-3, докато участващият с уайлд кард Муте победи руснака Алексей Ватутин с 6-4, 7-6(6), 6-4.

От надпреварата отпадна 15-ят поставен Николоз Басилашвили след загуба от Хуан Игнасио Лондеро с 4-6, 1-6, 3-6, както и поставеният под номер 32 Франсис Тиафо, който загуби от Филип Крайнович в пет сета. Друг сърбин 0 Миомар Кечманович, също постигна победа в пет сета срещу Денис Кудла.