Голдън Стейт съкрати изоставането в серията срещу Торонто

14:35

Отборът на Голдън Стейт Уориърс надделя над Торонто Раптърс със 106:105 като гост в петия мач от финалната серия в Националната баскетболна асоциация.

Гостите спечелиха първата четвърт с 6 точки разлика, а втората и третата завършиха наравно. В заключителната част действащите шампиони изоставаха с минус шест точки три минути преди края, но съумяха да стигнат до победата. Най-резултатен играч в срещата стана Стеф Къри, автор на 31 точки, 8 борби и 7 асистенции. Неговият съотборник Клей Томпсън добави 26 пункта. За домакините най-добър бе Кауай Ленърд с 26 точки и 12 борби. Кевин Дюрант излезе на игрището след травма, но в хода на втората четвърт отново получи контузия и напусна с помощта на Къри. Резултатът в серията стана 3-2 в полза на Торонто, който продължава да мечтае за първа титла в своята история. Следващият двубой №6 ще се игра в Оукланд.