Чили с убедително начало на Копа Америка

10:23

Защитаващият титлата си отбор на Чили започна с убедителен успех участието си на Копа Америка. Актуалните шампиони победиха с 4:0 тима на Япония във втория мач от група „С” на надпреварата. Резултата в мача не показва напълно съотношението на силите, но по-опитните чилийци довършиха съперника си в края на двубоя.

Поузащитникът Ерик Пулгар откри резултата в 41-та минута, като това беше единственото попадение до почивката. Малко след началото на втората част Едуардо Варгас удвои за Чили. Така се стигна до заключителните минути на мача, когато в рамките на две минути Алексис Санчес и отново Варгас бяха точни, за да оформят крайния резултат.

Така Чили се изравнява по показатели с Уругвай след една изиграна среща. „Урусите” победиха Еквадор с 4:0 в по-ранния двубой.