Ла Фурия отново е европейски шампион за младежи

09:47

Испания спечели за пети път титлата от европейското първенство по футбол за младежи до 21 години след победа с 2:1 над Германия във финала, който се игра в италианския град Удине. По този начин иберийците взеха реванш от съперника си, който ги надигра с 1:0 на финала в същата възрастова група преди 2 години.

Срещата започна чудесно за испанците, които поведоха в резултата в 7-мата минута със зрелищен гол от далечна дистанция на Фабиан Руис.

В 69-ата минута Дани Олмо подпеча успеха на Ла Фурия с втори гол, а две минути преди края на редовното време Надим Амири върна един гол за Германия, с което оформи крайния резултат.

За Испания това е трета титла през това десетилетие след успехите през 2011 и 2013 година.