Ибрахимович изригна в градското дерби с хеттрик

10:31

Звездата на ЛА Галакси Златан Ибрахимович донесе победата на своя тим с 3:2 при домакинството на градския съперник Лос Анджелис в най-интерeсния мач от кръга в американската Мейджър Лийг Сокър.

Шведът се отчете с хеттрик след попадения в 8-ата, 56-ата и 70-ата минути. Така той засенчи голмайстора на противника Карлос Вела, който остана “само” с два гола в мача - в 4-ата минута от дузпа и в последните секунди на двубоя. Най-хубаво беше първото попадение на Ибрахимович. Тогава той получи пас от Хулиан Араухо, овладя топката на гърди, премина с лекота през двама съперникови играчи и с воле изравни за отбора си, след което се разписа още два пъти за крайната победа.

Въпреки днешния успех, Лос Анджелис остава първи в генералното класиране на МЛС с 46 точки, докато Галакси е втори с 37. За Ибра хеттрикът беше 10-и в неговата кариера на клубно ниво, като вече има 16 гола в 17 мача през този сезон. Вела е с 21 попадения в 20 срещи.