Терзийска сътвори обрат срещу Костова в българския полуфинал в Испания

18:35

Джулия Терзийска направи обрат и победи Елица Костова в три сета в българския полуфинал на тенис турнира на твърди кортове в Ел Еспинар (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

23-годишната Терзийска загуби първия сет срещу шест години по-възрастната от нея Костова с 6-7, но спечели следващите два с 6-4, 6-4 и триумфира в мача след битка на корта, която продължи два часа и 40 минути.

Терзийска наниза 11 аса и направи 8 пробива от 11 възможности, а на собствения си сервис сбърка шест пъти. В спор за титлата софиянката ще се изправи срещу Аранча Рус от Испания, която е водачка в схемата. В другия полуфинал Рус победи представителката на домакините Ева Гереро Алварес с 6-4, 3-6, 6-1. Терзийска се бори за първа титла за годината и 11-та в кариерата й.