Лудогорец се развихри срещу Дъ Ню Сейнтс и вече мисли за плейофите (видео)

22:41

Отборът на Лудогорец на практика си осигури класиране за плейофите на Лига Европа, след като разби Дъ Ню Сейнтс с 5:0 у дома в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на надпреварата.

Разградчани играха на много по-високо ниво от уелския си съперник и заслужено стигнаха до убедителен успех. На „ Лудогорец Арена“ домакините поведоха в резултата още в 10-та минута, когато Райън Харингтън си отбеляза автогол след изстрел на Мавис Чибота, срещнал гредата, В 28-та минута Чибота покачи на 2:0, а малко преди почивката Джоди Лукоки отбеляза трети гол за „орлите“.

След почивката картината на терена не се промени и възпитаниците на Стойчо Стоев стигнаха до нови два гола, дело на Клаудиу Кешеру и Козмин Моци, който се разписа след добавка от дузпа. По този начин Лудогорец на практика реши изхода от двубоя още преди реванша в Уелс след седмица и ще мисли за последното препятствие преди груповата фаза на Лига Европа, където ще срещне словенски Марибор или норвежкия Розенборг.