Мощно начало на сезона за Юнайтед, червените дяволи скъсаха мрежата на Челси (видео)

20:44

Манчестър Юнайтед разгроми Челси с 4:0 в голямото дерби от първи кръг на английското първенство, което се игра на стадион „Олд Трафорд“. Домакините вкараха един гол през първото полувреме и три през второто.

Първото положение в мача бе за „сините“ и дойде още в 4-ата минута, когато Ейбрахам стреля без подготовка и ударът му срещна страничната греда.

В 17-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Манчестър Юнайтед за нарушение на Курт Зума срещу Маркъс Рашфорд. Зад топката застана потърпевшият, който я изпълни чудесно и не даде шансове на Кепа Арисабалага. В 34-ата минута нов гол на Рашфорд бе отменен заради явна засада. Минута по-късно Рос Баркли стреля опасно, но покрай вратата на Юнайтед. Малко след това отново Баркли направи пропуск, а секунди след това Емерсон уцели напречната греда на вратата, пазена от Давид Де Хеа. Така след много интересни 45 минути Юнайтед се оттегли на почивката с гол преднина.

„Червените дяволи“ успяха да матират съперника си с голове в рамките на две минути през второто полувреме. Антони Марсиал покачи на 2:0 в 65-ата минута, а Рашфорд в 67-ата вкара втория си гол в срещата и направи преднината на домакините класическа.

Крайното 4:0 оформи 21-годишният Даниел Джеймс в 81-ата минута.