Ливърпул спечели Суперкупата на Европа след нов епичен мач в Истанбул (видео)

00:53

Ливърпул спечели четвъртата Суперкупа на Европа в историята си, след като победи с 5:4 (2:2 в редовното време) след изпълнение на дузпи Челси на "Водафон Арена" в Истанбул.

Европейският шампион и носителят на Лига Европа изиграха зрелищен двубой с поделени периоди на доминация и куп голови положения. "Сините от Лондон" бяха по-добрият отбор през първото полувреме и поведоха с гол на Оливие Жиру (36'). Ливърпул взе категорично инициативата след почивката и изравни още в 48-ата минута.

Мърсисайдци стигнаха до пълен обрат в петата минута на първото продължение, но Жоржиньо изравни от наказателен удар в 101-вата. Така се стигна до дузпи. Всички изпълнители на Ливърпул реализираха, докато младият Тами Ейбрахам пропусна последната дузпа за Челси, която Адриан спаси.

Така Ливърпул спечели 13-ия си европейски трофей. Повече имат само Реал Мадрид, Барселона и Милан.