Лудогорец не успя да победи десет от Марибор

22:21

Отборите на Лудогорец и Марибор завършиха наравно 0:0 в първи мач от плейофите на Лига Европа.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в петатат минута. Тогава след многоходова атака Кешерю върна назад към Битон. Израелецът обаче не успя да насочи добре топката и ударът му мина покрай вратата.  В 16-ата минута пък отличен далечен удар на Недялков бе избит в ъглов удар с последни сили от Кенан Пирич.

В 20-ата минута Лудогорец отново бе близо до попадение. Нов удар на Недялков бе избит от стража, а при последвалата добавка Жоржиньо не успя да се разпише с глава от непосредствена близост, като Пирич отново спаси. Малко по-късно Кешерю също беше близо до попадение. Румънецът засече с глава центриране на Битон, но топката отново мина встрани.

В 38-ата минута грешка в защитата на гостите позволи на Сисиньо да се озове на стрелкова позиция в малкото наказателно поле, но вратарят скъси ъгъла и ударът не се получи.

В началото на втората част гостите успяха да изнесат играта малко по-напред, но постепенно Лудогорец отново взе инициативата. В 55-ата минута Моци можеше да открие след удар с глава, но топката отново мина покрай гредата.

В 57-ата минута Марибор остана с човек по-малко. Дино Хотич фаулира Вандерсон, което се оказа втори жълт картон за играча на словенците и така гостите останаха с десет души.

В 68-ата минута гол за Лудогорец бе отменен заради засада. Сисиньо прати топката в мрежата, но при подаването бе зад защитата на съперника.

В следващите минути обстрелът към Пирич продължи, като удари отправиха Кешерю, Мавис Чибота и Сисиньо. Всички обаче не сполучиха.

В 79-ата минута Марселиньо удари греда. С мощен далечен шут опитният халф бе много близо до попадение, но гостите отново се измъкнаха.

ЛУДОГОРЕЦ - МАРИБОР 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 3. Недялков, 30. Моци, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 12. Анисе, 8. Битон, 88. Вандерсон, 17. Жоржиньо, 28. Кешерю

МАРИБОР: 13. Пирич, 5. Врховец, 7. Кронаветер, 8. Крету, 10. Хотич, 11. Захович, 22. Милец, 28. Вилер, 31. Ивкович, 55. Перичич, 77. Пожег

Стадион: " Лудогорец Арена", Разград