Тотнъм профука два гола аванс на стадиона на Арсенал (видео)

20:26

Арсенал и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в заключителния мач от четвъртия кръг на Висшата лига. Попадението отбеляза Кристиан Ериксен в 10-атата минута, след като довкара избина от Лено топка след удар на Ерик Ламела. 39-ата Хари Кейн добави ново попадение от дузпа, отсъдена за нарушение на Джака срещу Сон. В края на първото полувреме Лаказет успя да намали, а 70-ата минута Обемаянг успя да изравни за домакините.

Срещата започна на високи обороти и логичното се случи, като падна ранно попадение. То бе за "шпорите" още в 10-ата минута, когато удар на Ламела бе избит доста нескопосано от Лено и след това за Ериксен остана най-лесното - да вкара в опразнената врата при добавката.

Toчно осем минути по-късно Лено спаси Арсенал от втори гол, след като направи брилянтно спасяване след удар на Сон, като в крайна сметка гостите стигнаха само до изпълнение на ъглов удар.

През следващите минути нямаше кой знае какви интересни ситуации пред двете врати, но последните пет минути от полувремето бяха доста напечени.

В 40-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа заради нарушение на Гранит Джака, а зад топката застана Хари Кейн, който не сгреши и така гостуващият тим стигна и до второ попадение в този мач.

Две минути преди почивката Пепе бе на косъм да намали, но ударът му с глава бе спасен по фантастичен начин от противниковия страж.

Във втората минута на добавеното продължение към първото полувреме Арсенал намали чрез Лаказет, който бе намерен от Пепе и премина през двама бранители в наказателното поле, а след това с неспасяем удар от близка дистанция матира Лорис.

Второто полувреме започна с отличен шанс за Тотнъм и няколко минути след подновяването на играта Сон можеше да увеличи аванса на своите, но не успя да завърши една доста добра ситуация след пас на свой съотборник.

В 57-ата минута пък Лорис направи страхотно спасяване след удар на Гендузи и предотврати изравнително попадение.

Все пак обаче Арсенал стигна до изравнителен гол чрез Обамеянг, който бе точен в 71-ата минута. След меко центриране на Гендузи габонецът засече топката право във вратата.

Пепе можеше да направи обрата в мача пълен, но волето му в 78-ата минута премина покрай вратата.

Две минути след това Арсенал вкара трето попадение, но радостта на играчите бе кратка, тъй като се видя след намесата на VAR, че в ситуацията при попадението е имало засада.