Левски със солиден успех срещу араби

07:53

Левски прегази с 4:0 ФК Емирейтс в контрола, която се проведе в Банско. Впечатляващ мач за сините изигра талантът от ДЮШ Мартин Петков, който вкара първото попадение в 10-ата минута, бе съборен за дузпата, след която Дени Алар покачи на 2:0 в 21-ата минута и асистира за третия гол на Насиру Мохамед (29). Крайното 4:0 за българския тим оформи Алар с второто си попадение в заключителните секунди на двубоя.

Левски игра с експериментален състав, но и това не спря футболистите на Петър Хубчев да разгромят съперника. На вратата застана Николай Михайлов, а в центъра на защитата цял мач изигра Холмар Ейолфсон. Атаката през всичките 90 минути води Дени Алар. Като титуляри стартираха сините юноши Кирил Киров, Костадин Илиев, Александър Георгиев и Мартин Петков, а още няколко млади момчета се появиха след почивката.

От тях се отличи вратарят Петър Иванов, който спаси дузпа в 75-ата минута.

Левски откри резултата при първата си опасна атака. Чандъров овладя около центъра на терена, след което подаде на Мохамед, който от своя страна изведе в коридор Кирил Киров по дясното крило. Юношата на сините центрира великолепно по земя към друг кадър на ДЮШ - Мартин Петков, който вкара в долния ляв ъгъл след шут от 12-13 метра.

В 21-ата минута българският тим удвои. Мартин Петков осъществи самостоятелен пробив по лявото крило и бе спрян с нарушение в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, която Дени Алар превърна в гол. Само осем минути по-късно Насиру Мохамед покачи на 3:0. Нападателят се възползва от отличен извеждащ пас на Мартин Петков и останал сам срещу вратаря реализира в долния десен ъгъл.

В 44-ата минута ФК Емирейтс пропусна най-чистото си положение за първата част. Футболист на тима от ОАЕ овладя в наказателното поле, преодоля Ейолфсон, но не успя да уцели вратата след шут от 6-7 метра.

В ответната атака Петков изскочи сам срещу вратаря, но стреля слабо и право в неговите ръце.

Българският тим пордължи да доминира и след почивката, а в 63-ата минута пропусна да покачи на 4:0. Мохамед се вряза добре през центара на противниковата отбрана, освободи си място за стрелба фронтално от 16 метра, но шутът му попадна в ръцете на вратаря.

В 71-ата минута Николай Михайлов предотврати почти сигурен гол, спасявайки изстрел от десетина метра. Четири минути по-късно арабите можеха да намалят, когато получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Илиев, но резервният страж на сините Петър Иванов хвана удара от 11-те метра.

В 87-ата минута играч на Емирейтс нацели лявата греда след шут от малък ъгъл. Само 60 секунди по-късно Мохамед пропусна да отбележи сам срещу вратаря.

В заключителните секунди на срещата Левски Дени Алар оформи крайното 4:0, когато завърши по най- добрия начин заучено положение от фаул.

ЛЕВСКИ - ЕМИРЕЙТС 4:0

1:0 Мартин Петков 10
2:0 Дени Алар 21 д.
3:0 Насиру Мохамед 29
4:0 Дени Алар 90

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 71. Киров, 5. Ейолфсон, 30. Илиев, 26. Георгиев, 70. Райнов, 21. Чандъров, 10. Мазурек, 18. Мохамед, 79. М. Петков, 9. Алар

резерви: 12. Иванов, 45. Андреев, 20. Миланов, 19. Каргас, 22. Рейш, 24. Атанасов, 23. Тиам, 25. Архангелов, 27. М. Петков, 93. Костов, 7. Паулиньо