Марто Петров отново се разписа за Ман Сити (видео)

08:54

Бившият национал Мартин Петров отново се разписа за Манчестър Сити по време на бенефиса на легендарния капитан на тима Венсан Компани, който в момента е играещ треньор на белгийския Андерлехт.

Мачът се игра на стадион "Етихад" пред 51 602 зрители. В стартовия състав на Сити бяха имена като Серхио Агуеро и Давид Силва, които са звездите на първия отбор на гражданите.

Самият Компани не успя да излезе на терена в собствения си бенефис заради контузия в бедрото. За сметка на това игра синът му Франсоа, информира "24 часа".

Петров откри още във 2-ата минута след марков пробив по крилото и свиреп удар в мрежата на сборен отбор на звездите на английската Висша лига. В 31-ата минута обаче Робин ван Перси изведе Роби Кийн в идеална позиция и бившият съотборник на Димитър Бербатов изравни. В 48-ата Ван Перси пък отбеляза втори гол за звездите. 2 минути преди края Бенджани успя да направи 2:2, след като Шейн Гивън малко преди това спаси удар на Петров.

Мартин Петров изкара 3 години в Сити от 2007 до 2010 година, като в 59 мача вкара 9 гола за тима.