В Германия Байерн с второ поредно равенство

18:39
Шампионът на Германия и сочен отново за фаворит за спечелване на титлата Байерн Мюнхен записа второ поредно равенство и продължава да търси своята първа победа през новися сезон.

Отборът на Клинсман имаше не леката задача при гостуването си на Борусия Дортмунд. Само преди няколко седмици двата отбора се бяха срещнали в спор за Суперкупата, когато "жълто-черните" успяха да победят с 2:1.

Сега двата отбора отново изнесоха един мъжки двубой, в който картоните не бяха никак малко, а Ван Бомел напусна играта още в 23-та минута правейки задачата на своите съотборници още по-тежка, след като в самото начало Блажчиковски даде преднина за домакините. Все пак благодарение на новопривлечения Тим Боровски в 74-та минута гостите достигнаха до едната точка.

В друго дерби на кръга Вердер прие Шалке, като и тук крайният резултат бе 1:1. Двата гола паднаха през второто полувреме, като Фрингс даде преднина за своите, а 6 минути преди края Вестерман изравни за гостите от Гелзеркирхен .

Отборът на Щутгарт прие Байер Леверкузен след победа в първия кръг над Борусия Мюнхенгладбах като гост. "Аспирините" пък бяха паднали у дома от другата Борусия (Дортмунд) и изглеждаха решени на всичко, за да не позволят да инкасират втора поредна загуба. Логично с по-голямото си желание за успех те успяха да си тръгнат с пълен актив от 3 точки, а победата донесоха Хелмес и Гекас.

Новакът в Първа Бундеслига Хофенхайм записа втора поредна победа, като този път надделя над отбора на Мюнхенгладбах, който също игра през изминалия сезон в по-долната дивизия. Единствения гол отбеляза Ибишевич в 31-та минута.

Хамбургер очаквано се справи у дома с Карлсруе, макар победата да не дойде толкова лесно. Домакините поведоха след автогол на Т. Себастиан, а едва в 90-та минута Матийсен вкара втория и победен гол, след като в 67-та минута Фрейс бе изравнил.

Херта не успя да се справи със добре подредената защита на Арминия и логично мачът завърши с равенство 1:1.